Ile trwa detoks – odwyk alkoholowy?

Posted by admin on Listopad 12, 2017
Zdrowie

Czas odwyku alkoholowego… Każdy alkoholik wie doskonale, że wyrwanie się ze szponów nałogu jest szalenie trudne, a dla wielu osób wręcz niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z pomocy kogoś, kto może w danym momencie pomóc. Oczywiście wychodzenie z nałogu to tylko jeden etap zdrowienia, ponieważ z alkoholizmu nigdy się nie wychodzi. Cale życie trzeba uważać, by niczego się nie napić, ponieważ cały wysiłek pójdzie na marne.

Ile trwa wychodzenie z nałogu?

Jeśli w grę wchodzi dosłownie wszystko, poczynając od detoksu, wówczas trwa to różnie, w zależności od poszczególnych etapów.

Detoks – to pierwszy etap, który właściwie rozpoczyna odwyk alkoholowy. Zwykle dotyczy osoby w ciągu alkoholowym, którą ktoś przywiózł do szpitala, by oczyścić organizm. Jest on podstawowym i ważnym elementem leczenia. Ten etap zwykle trwa około 3 dni.

Terapia i pobyt motywacyjny – to etap, który trwa około 2 tygodni. Jest to czas spędzony na oddziale w ośrodku, w którym bierze udział w różnych zajęciach oraz spotkaniach terapeutycznych. W przypadku ośrodków zamkniętych, do których często wysyłane są osoby zmuszone do leczenia, zwykle taki czas sięga nawet ośmiu tygodni.

Spotkania w grupach – to ostatni etap, który niestety się nie kończy. Jest to element konieczny do tego, żeby po oczyszczeniu i zakończeniu oficjalnego leczenia, dać rade się oprzeć pokusie napicia się choćby kropelki.

Jest to konieczne, ponieważ w przypadku, gdy dopadnie takiego alkoholika gorszy dzień i ktoś z dawnych kolegów podsunie kieliszek, wówczas taki niepijący alkoholik może nie dać rady oprzeć się pokusie, by rzeczywiście po niego nie sięgnąć. Spotkania z reguły powinny być kontynuowane już cały czas, ponieważ pokusy zawsze będą a lata walki łatwo stracić przez wypicie jednego kieliszka.

 

Dodaj komentarz


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/architekt-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/architekt-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/architekt-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47