Lubisz pomagać?

Posted by admin on Kwiecień 16, 2013
hospicjum, Służba Zdrowia
1% podatku dla hospicjum

Hospicjum lub azyl dla ubogich pracuje bez żadnych nakładów pieniędzy lub nie jest naznaczony rachunkami – jesteśmy w błędzie. Takie instytucje też ponoszą koszty, muszą płacić rachunki lub płacić jednostkom, które dostarczają do nich różne dobra. Wobec tego akcja wspierajmy hospicja ma być wychwalana na całą Polskę. Z jakiej przyczyny? To wsparcie dla hospicjów, które też ponoszą koszty. Najem bądź też utrzymanie ośrodka to nie całokształt. Wypada zatroszczyć się o rachunki, pożywienie, pomoc dla chorych i zapłatę za medyczną asekurację. Nic więc dziwacznego, że koszty są tak gigantyczne. Mimo to, wsparcie opłaca się. Człowieczeństwo staje się poprawniejsze, a pomoc drugiej figurze uskrzydla.

Chcesz oddać 1% – pomóż dziewczynce chorej na autyzm – elenka.pl.

Wobec tego nie pozwólmy, żeby akcja w$p1erajmy hosp1cja przestała istnieć i zginęła tak błyskawicznie w echu innych zdarzeń medialnych, które mają niewiele wspólnego z pomocą. Środki masowego przekazu nie zawsze przejmują się dolą chorych. Wielokrotnie jest tak, że raz zamieszczony spot ginie w natłoku reklam lub też komercyjnej propagandy. Właśnie dlatego nie pozwólmy, aby wspierajmy hospicja przeszła echem. Należałoby promować ten wpis bądź też powiadamiać o nim swoich znajomych. Jeżeli o akcji dowie się znacznie więcej osób – wtenczas na pewno pomoc będzie jeszcze większa, a hospicja wyjdą z tarapatów. Dużo takich humanitarnych instytucji ma długi, komplikacje i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak długo jeszcze będzie przytułkiem dla ludzi schorowanych, którzy nieraz nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że już niedługo mogą stracić dach nad głową. Na pewno nie jesteśmy w stanie do tego dopuścić.

Zwykła pomoc ze strony ludzi ma prawo sprawić, że hospicjum zyska niezbędne pieniądze lub ewentualnie inne materialne akcesoria, które na pewno ułatwiają dalszą pracę. Nie tylko pieniądze są ważne. Dla hospicjów oraz ich pacjentów ważne jest też poczucie, że inni ludzie mają świadomość o ich istnieniu oraz są chętni pomóc. To nie tylko kwestia dobroci, ale również podtrzymanie ogólnego stanu ducha, który nakazuje pomagać bliźniemu i zadbać o dobro innych. Głównie, gdy kwestia dotyczy instytucji, które bezinteresownie wspierają tym, którym pomocy nie udzielono w szpitalu lub w innych punktach.

Tags: ,

Dodaj komentarz


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/architekt-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/architekt-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/architekt-kielce.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47