Sposoby leczenia lekomanii

Posted by admin on Czerwiec 21, 2018
Zdrowie
leczenie uzależnienia od leków

W obecnym czasie wiele osób stara się dbać o zdrowie. Jest to bardzo dobre, jednak nadmierne zażywanie leków, które mają pomóc, prowadzi do uzależnienia, co skutkuje ogromnym pogorszeniem tego, na czym najbardziej nam zależy. Dlatego warto o nie dbać, jednak z rozsądkiem i ograniczeniem leków.

Co jednak zrobić, gdy już jesteśmy uzależnieni od leków? Z pewnością czeka takiego delikwenta leczenie, nierzadko w zakładzie zamkniętym, jak w przypadku innych uzależnień.

Ogólnie leczenie lekomanii polega na stopniowym lub gwałtownym odstawieniu leków. W pierwszym przypadku leczenie odbywa się pod kontrolą lekarza, jednak ambulatoryjnie, w drugim zaś konieczne jest umieszczenie osoby chorej w klinice lub innym miejscu, w którym odbywa się leczenie uzależnień. W takiej sytuacji odstawia się leki gwałtownie i pod kontrolą lekarza przeprowadza się detoksykację, potem zaś wprowadzana jest terapia, która ma pomóc w przezwyciężeniu choroby. Osoba w zakładzie zamkniętym jest pod stałą kontrolą lekarza, więc co by się nie działo, od razu otrzymuje profesjonalną pomoc. W przypadku leczenia ambulatoryjnego, chory musi mieć kogoś obok, to w razie potrzeby będzie wiedział, jak pomóc. Leczenie ambulatoryjne zdarza się bardzo rzadko, gdyż z reguły taka osoba ma bardzo słabą wolę i potrzebuje profesjonalnego wsparcia właściwie na okrągło.

Czy leczenie lekomanii jest konieczne?

Lekomania, wbrew pozorom, to bardzo groźna choroba, ponieważ niesie za sobą negatywne skutki zażywania leków w sposób niekontrolowany, co przekłada się na zdecydowane pogorszenie stanu zdrowia. Drugą bardzo ważną kwestią jest to, że osoba uzależniona od leków, nie może być leczona w przypadku choroby, ponieważ leki regularnie zażywane, mogą wejść w reakcję z podawanymi na daną chorobę. Dlatego przerwanie błędnego kręgu zażywania leków, jest konieczne.

Dodaj komentarz